Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki mutluluğun içimde var olduğunu biliyorum.

Yaşama güzel bakmak için önce sevgiyle çarpan bir yüreğe gerek var. Çünkü mutluluk bizimle birlikte her şeyde ve her yer de!

 

Sabah gülümseyerek uyanmayı seviyorum. Yepyeni bir güne sevgiyle başlamayı… Bugün mutlu olmayı seçtim diyorum ve olumlu düşüncelerimle hazırlanarak çıkıyorum evden.

 

Doğadaki yer şey gibi yaradılışımız gereği mutluluğa zaten hazır olduğumuzu düşünüyorum. Bununla beraber toplum olarak giderek mutsuz olmayı benimsemiş insanlar topluluğu durumuna geldiğimizi görüyorum. Neredeyse sebepsiz mutlu olanlara garip bir şekilde bakıyoruz. Ben onlardan biri olmadığım için de şanslıyım.

 

Dünyadaki tüm güçlüklere karşın güzel bir geleceğe olan inancımı koruyorum Bunun için söylenmek yerine elimden geleni yapmaya özen gösteriyor ve olumlu düşüncelerimle çevreme enerji vermeye çalışıyorum.

 

Mutlu olmanın kendisi başlı başına bir seçimdir zaten ve ben bu seçimi her an yapmaya özen gösteriyorum. Yaradan’ ın bu seçimde beni desteklediğine yürekten inanarak.

 

Çünkü mutlu olduğumda çevremdeki herkesi mutlu edeceğimi, bulaşıcı bir duygu olduğunu ve evrensel iyiliğe katkısı olduğunu biliyorum.

 

Şükürler olsn ki bu cennette yaşarken Yaradan izin verdiği sürece mutluluğu deneyimleyeceğim.

 

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − seven =

Kapat
Araç çubuğuna atla