Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki kullandığım sözlerin öneminin farkına vardım.

Nasıl sözler duyarak güne başlamak istiyorsam öyle sözler söylüyorum.

 

İyi, enerjik, umut veren, coşku dolu, yaratıcı sevgi sözcükleri kullanıldığında kolay unutulmazlar. Ağzımdan çıkacak her kelimede bunu hatırlıyorum. Ne söylediğime olduğu kadar, nasıl söylediğime de dikkat ediyorum. Güzel sözlerin getirdiği mutluluğun yansımalarını izliyorum. Karşımdaki yüzlerde, kendi yüzümde olduğu gibi. Mutluluk bulaşıcıdır çünkü. Ve mutlu bireylerin çoğunlukta olduğu toplumlar; barışı, eşitliği, dostluğu, paylaşmayı, kardeşliği, adaleti, sevgiyi sunarak dünyayı daha yaşanabilir bir yer durumuna getirebilirler.

 

Düşünerek ya da düşünmeden söylediklerimizin tamamı bizi anlatır aslında. Sözler, iyi ya da kötü, bazen yaşamın akışını bile değiştirebiliyor. Onlar karakterimizi, duygularımız, düşüncelerimizi, inançlarımızı yansıtıyor. Bu, gerçekten büyük bir güç .Sözlerimizle diğerlerini yüceltebiliriz ya da değersiz kılabiliriz.

 

İnsanları özendirmek harika bir duygu. Birilerine yürekten “sen bunu başarırsın!” dediğimde neler olduğuna inanamıyorum. Yaptıklarını onaylayıp sevgiyle kutladığımda, onlar da içlerinde var olan güzeli ortaya koymak için her şeyi yapıyorlar. Sözlerin yaratıcı gücü bu olsa gerek.

 

Yaradan’ a şükürler olsun ki kullandığım sözleri özenle seçmeye çalışıyorum.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − six =

Kapat
Araç çubuğuna atla