Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki kendimle ve yaptıklarımla gurur duyuyorum.

Her birimiz gibi, ben de en iyiye değer olduğumu biliyorum.

Yeteneklerimin ve başarılarımın farkındayım. Kendi yararıma seçimler yapıyor ve hedefime ilerleme yolunda gelişme gösterdiğimde gurur duyuyorum.

Sürekli başkalarının onayına ihtiyacım olmadan da kendimi güçlü kılabilecek kaynaklara sahibim. Yaşamın akışına güveniyorum. Bu dünyada, çizdiğimiz yolda sevgiyle büyümek, gelişmek, olgunlaşmak ve var oluşumuzu paylaşarak çoğaltmak için bulunduğumuzu düşünüyorum. Kendimizi yargılamak, ceza vermek ve acı çekmek için değil.

Mükemmel olmadığımı biliyorum, belki asla olamayacağımı da. Yine de yeterince iyiyim. Şimdi var olduğum beni seviyorum ve daha iyisi olabilmek için çalışıyorum. Zaman zaman yanlışlarımı hoş görmediğimde, hayal kırıklığı yaşadığım da, insanların olumsuz davranışlarından etkilendiğimde kendimi sevmekten kolayca vazgeçtiğimde oluyor.

O zaman bu dünyaya başkalarını mutlu etmeye ve onların istedikleri gibi bir yaşam sürmeye değil, kendimi gerçekleştirmeye geldiğimi hatırlıyorum. Biliyorum ki ben, mutlu ve tam olduğumda çevremi de mutlu edebilirim. Yaradan’ a şükürler olsun ki var olan benle gurur duyarak ve zaman zaman kutlayarak yaşam yolculuğuma devam ediyorum.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + sixteen =

Kapat
Araç çubuğuna atla