Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki ellerimi kullanabiliyorum.

Yazmayı çok seven bir insan olarak parmaklarımın bazen nasıl yorulduğunu iyi biliyorum. Ellerime bakıyorum. Olağanüstü bir sistemin parçaları. Onları Seviyorum.

 

Ne kadar çok çalışıyorlar. Durmaksızın… Yaradılışımızın mükemmel bir denge içinde gerçekleşmesi bize verilen en büyük armağan. Bu yüce armağanları hak etmeliyiz. Onların değerini bilerek öneminin farkına varmalıyız. Karşımıza çıkan insanlara avuçlarımızdaki sevgiyi aktarmalıyız çekinmeden.

 

Her birimizin daha yaşanabilir bir dünya yaratmak için yapacağı çok şey olduğuna inanıyorum. Bunun için bedenimizin mükemmel olması yada zengin olmamız veya çok başarılı bir insan olmamız gerekmiyor. Dünyaya bir şeyler verebilmek ve en iyi bene ulaşabilmek amacı ile bilinçli olarak yaşamaya çalışıyorum. Hangi bahane bunun için sebep olabilir ki?

 

Sadece kendim için değil, yeryüzü için yapabildiğim her şeyi yapmak istiyorum. Belki bu dünyaya çok büyük katkılarım olamayacak, belki önemli başarılara imza atamayacağım. Belki adımı herkes bilmeyecek. Yine de elimden geldiği kadarıyla yüreğimde ne varsa sevgiyle paylaşacağım. Çevremin sonsuz fırsatlarla dolu olduğunu görüyorum ve iyilik yapmak için sahip olduğum değerleri kullanmaktan asla yorulmuyorum.

 

Şükürler olsun ki bu satırları yazabilecek ellere şu anda sahibim.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + three =

Kapat
Araç çubuğuna atla