Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki bugünkü yaşamımın büyük kısmının geçmişteki seçimlerim nedeniyle gerçekleştiğini biliyorum.

Sabah kalktığımız andan itibaren, gün boyu o kadar çok karar alıyoruz ki. Farkında olmadığımız bu küçük kararların geleceğimizi ne kadar etkilediğini sonunda anlayabildim.

 

Şimdi yaşadığım her şeyin dünlerde aldığım kararların sonucu olduğunu iyi biliyorum artık.

 

Çoğunlukla bana ait düşüncelerle gerçekleşen seçimlerim yaşamımı oluşturuyor ve bundan sorumluyum. Başka hiç kimse değil! Kararlarımı kontrol edebilir, yönlendirebilir, denetleyebilirim. Nasıl istersem öyle! Bu harika!

 

Bugün içinde bulunduğum durumda olmamın sebebi onlar. Beni engelleyen yada geliştiren ve sadece bana ait olan görüşler….

 

İnançlarımla, duygularımla harmanlanmış düşüncelerim.

 

Ne büyük bir güç. Güzel olan, bu gücü nasıl kullanacağımın benim kararıma bağlı olması. Hiç kimse zorla bana kendi istediğini düşündüremez.

 

Eğer istersem geçmiş sınırlamaları ortadan kaldırabilir ve bilinçli olarak düşünce gücümü kullanabilirim. Bunu öğrendikten sonra her durumda çeşitli seçeneklerim olduğunun farkına varıyor ve istediğimi seçebilme özgürlüğüne sahip olduğumu görüyorum.

 

Her yeni başlayan günümü uyum içinde yaşamak için onlarca seçim hakkım var, sadece karar veriyorum o kadar. Yaşam hikayemin büyük bir bölümünü yazan benim. İyi bir yaşamı hak ediyorum ve onu kendime çekecek düşünme yeteneğine sahibim. Kendim için iyi olanı evren için de iyi olacaksa istiyor ve böylece ideallerime kavuşacağımı biliyorum.

 

Şükürler olsun ki artık bilinçli olarak bugünümü ve yarınımı daha iyi yaşayacak seçimleri yapabiliyorum.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 9 =

Kapat
Araç çubuğuna atla