Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki bugün de gözlerim görebiliyor.

Her sabah uyandığımda olağanüstü bir dünyaya bakıyorum. Rengarenk yeryüzünü görebilmek gerçekten mucize. Sağlıkla yaşamımı sürdürmemi sağlayan organlarım için şükrediyorum.

 

Engeli olan insanları hatırlıyorum. Yaradılışımızda bedenimizin mükemmelliğe uyumlu olmasından eksikliklerimizin diğer organların yardımıyla bir şekilde dengelendiğini düşünsem de gözleri görmeyen insanlar için hiç de kolay olmamalı. Bu zorluğu başarıyla yenmiş ve adını tarihe yazdırmış insanlar var yeryüzünde. Onların öykülerini hayranlıkla dinliyorum. Kendine acımak yerine yapabileceklerini engel tanımadan hayata geçirmişler. Güçlüklerle karşılaştığımda insanın nelere karşın başarabileceğini onlardan öğreniyorum. Hepimize örnek olmalı.

 

Bedensel engelle karşılaşan insanlara büyük saygı duyuyorum. Onları dışlamak yerine hayatımıza katarak destek olmalıyız. Yaşam kendilerini beklide sonucu büyük ödül olan bir sınavdan geçiriyor.

 

Nedenini bilmeliyiz. Ne zaman hangimizin neyle karşılaşacağını da. Hepimizin yapabileceği öyle çok katkı var ki yeryüzüne. Yeter ki biz onları da önemseyip yanlarında duralım.

 

Engel ya da eksikliklerin her birimizin başına gelebileceğini, arkasına sığınarak yaşamdan uzaklaşmak yerine bununla beraber yaşama sevincini sürdürecek gücün de içimizde var olduğunu bilerek yaradan’ a güven duyuyorum.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =

Kapat
Araç çubuğuna atla