Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki bolluk ve bereket içindeyim.

Çevreme baktığımda yeryüzünün nasıl zengin kaynaklarla donatıldığını görüyorum. Evrenin, ihtiyacım olan ve hak ettiğim her şeyi bana ve her birimize yeteri kadar verdiğine inanıyorum.

 

Elde ettiğimiz şeylerin bizim almaya hazır olduğumuz kadarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Kollarımızı olabildiği kadar açmalıyız bolluğa. Daha önemlisi ise yeryüzünde kullanmamız için bize sunulan her şeyi burada bıraktığımızı unutmamalıyız. Hiçbirimiz, her şeyi giderken başka dünyalara götüremiyoruz. En zenginimiz bile…

 

İçindeki bolluk ve bereketi fark edemeyen insan, dışarıdaki maddelere bağlanıp “daha fazlası benim olmalı” arzusuyla varlığını sürdürür. İhtiyacı olmadığı halde, evrenin kaynaklarından büyük pay alan insanların, eksik benlik duygularını tamamlayacaklarını sanmaları büyük bir yanılgıdır. Üstelik böylece diğerlerinin haklarına da saygı göstermemiş olurlar. Doyumsuzlukları asla giderilemez.

 

Zaten güzel ve kaliteli bir yaşantı sadece parayla ilgili değil, olanaklarla da ilgilidir. Ve elbette, onları farkında olarak kullanmakla… Güneşin doğuşunu izlemek için para gerekmez. Bir bebeğin kokusunu duymak için de. Kuş sesleriyle güne uyanmayı satın alamayız. Çevremiz, olağanüstü zenginliklerle donatılmış durumda. Ondan yararlanmayı seçebiliriz.

 

İyi bir yaşam, varlıklı olmakla elde edilemiyor. Daha fazlasına ulaşarak da değil. Doyurucu olan, elimizdeki nimetlerle sevgiye sahip çıkarak minnet duymaktan geçiyor.

 

Yaradan’ a şükürler olsun ki bolluk ve bereketi paylaşmanın güzelliğini bu dünyada yaşama şansına sahibim.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri

 

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =

Kapat
Araç çubuğuna atla