Şükürler Olsun

Şükürler olsun ki bana kendi yaşamımın sanatçısı olma izni verildi.

Bizler

izin verildiği süre içinde yaşamı oluşturan sanatçılarız. Bir eser oluşturur gibi yaşamımın her durumunda istediğim renkleri kullanabilme özgürlüğüne sahip olduğumu biliyorum artık. Bu harika bir duygu!

 

Evet, mutluluğun resmini yapabileceğim bütün renklere sahibim. Onların içimde zaten hep var olduğunu biliyorum. Başkalarının benim eserimi yaratmalarını istemiyorum. Başkalarının benim eserimi yaratmalarını istemiyorum. Şimdi grileri pembelere, siyahları beyazlara dönüştürebilmek ve kendi eserimi seyretmek muhteşem bir duygu. Koyu karanlık belirsiz renklerin üzerini cıvıl cıvıl renklerle boyuyorum. Yaptığım tek şey istediğim rengi seçmek. Buna karar veren benim. Tablom giderek sevgi doluyor ve seyredenlerin gözlerinde sevginin çoğaldığını izliyorum. Biliyorum ki mutlu olmak için uzun, yorucu, zor yollardan geçmek gerekmiyor. Sadece buna karar vermek gerekiyor; Ya şimdi mutlu olacağız ya da şimdi… İstersek simsiyah boyarız tablomuzu gözyaşları içinde, istersek kahkahalar arasında rengarenk.

 

Yaşama duyduğum güvenle oluşturuyorum eserimi. Karşılaştığım olay, durum ve insanlarla olan ilişkilerimi kontrol edebilmenin keyfini yaşıyorum. Yeryüzünü güzelleştiren renkleri uyum içinde kullandığımda biliyorum ki desteklenmeye devam edeceğim.

 

Yaradan’ a şükürler olsun ki her birimiz kendi yaşamımızın sanatçısı olma şansına sahibiz.

Kaynak: Meral Ceylan / Şükür Defteri
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two − 1 =

Kapat
Araç çubuğuna atla