Disiplin Tutanakları

İş Arkadaşının İşini Aksatmasına Sebep Olmak

Çalışma saatlerinde iş arkadaşlarının işlerini aksatmaya sebep olacak şekilde gereksiz yere işgal edilmesi nedeniyle ihtar.

 

…… / ……. / 20….

Sayın İsmet S

Adres :    
Konu : Çalışma saatlerinde iş arkadaşlarınızın işlerini aksatmaya sebep olacak şekilde engellemeniz hakkında.  

İşyerinde iş saatleri içinde kural olarak kendi çalışma bölümünüz olan depo bölümünde çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekmektedir. Ancak bu kurala aykırı davranarak; 15 Ocak 2010 tarihinde işyerinin ……………………..bölümünde Ahmet B………’ye özel işinizle ilgili sorular sorarak onu işinden alıkoyduğunuz,

16 Ocak 2010 tarihinde ise işyerinin satış bölümündeki Mehmet Ö. ile bir gün önceki futbol maçı hakkında konuşarak onun işine devam etmesini engellediğiniz tespit edilmiştir.

Çalışma saatlerinde iş arkadaşlarınızı, işlerini aksatmaya sebep ola­cak şekilde gereksiz yere işgal ettiğinize Murat D………. ve Mahmut T……………. de şa­hit olmuştur.

İşyerinin düzeni bütün çalışanların işyeri kurallarına uymasına bağlı­dır. İşyerinde çalışma saatleri içinde gerek kendinizin çalışmayarak gerekse çalışan iş arkadaşlarınızın çalışmalarını yukarıdaki şekilde engelleyerek çalışma düzeninin bozulmasına neden olmaktasınız. Bu davranışlarınızın uygun görülmediğini ve bundan sonra bu tür davra­nışları devam ettirmeniz ya da aynı türden bir davranışta bulunmanız halinde hizmet akdinizin feshedilebileceğini ihtaren / uyararak bildiririz.

 

Saygılarımızla,

 

İşveren veya yetkili amir imzası

 

İŞ ARKADAŞLARININ İŞİNİ AKSATMAYA NEDEN OLMAK TUTANAK Word İNDİR

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 6 =

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla