Disiplin Tutanakları

Hastalık Süresini Uzatacak Şekilde Davranmak

Hastalık Sürecini Uzatacak Davranışta Bulunmak Ne­deniyle Hizmet Akdinin Feshi

 

…… / ……. / 20….

 

 

Sayın Ali D.

 

Adres :    
Konu : Hastalık sürecini uzatacak davranışta bulunmanız nedeniyle hizmet akdinizin feshi hak.  

Sosyal Güvenlik  Kurumu ……………………………………… Hastanesinden verilen rapora istinaden 20 Mayıs 2008-20 Haziran 2008 tarihleri arasında istirahatlı idiniz. 20 Haziran 2008 tarihinde getirdiğiniz yeni raporda, tam olarak iyileşememeniz nedeniyle istirahat süresinin bir hafta daha uzatıldığı anlaşılmaktadır.

İstirahatlı olduğunuz 20 Mayıs 2008-20 Haziran 2008 tarihleri arasında sağlığınıza dikkat etmediğiniz ve bu süre içinde yeni evinizin bedensel çaba gerektiren inşaat ve taşıma işlerinde çalıştığınız iş arkadaşlarınız Ahmet B. ve Mahmut T. tarafından beyan edilmiştir. Tarafımıza sunulan raporda ağır bedensel işlerde çalışmanızın sağlığı­nız açısından tehlikeli olduğu ve dinlenmeniz gerektiği belirtilmekteyken, bu davranışınızla tedavi sürecinizi uzatmış oldunuz. 27 Haziran 2008 tarihinde vermiş olduğunuz savunmanızda da yeni evinize taşınırken çok çalıştığınızı ve bu nedenle tam olarak iyileşemediğinizi beyan etmektesiniz.

Bu nedenle, hizmet akdinizin 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17 ve de­vamı maddeleri uyarınca, yasal haklarınız ödenmek suretiyle, 27 Haziran 2008 tarihi itibariyle sona erdirilmesine karar verilmiştir.

Durumu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

 

 

İşveren veya yetkili amir imzası

HASTALIK SÜRECİNİ UZATACAK ŞEKİLDE DAVRANMA TUTANAK Word İNDİR

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × two =

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla